Bjørnshøjevej 4, Vile i Roslev er solgt for 1.825.000 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Roslev og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Roslev følger boligmarkedet i og omkring Roslev. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Bjørnshøjevej 4, Vile solgt for 1.825.000 kr.

Boligen overtages af Christian Smith og Anne Marie Romvig Jensen den 24. marts. Køberen har betalt 1.825.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 24.013 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 112% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 76 kvm. og er opført i 1978. Grunden er på 4.772 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Skive

Astrup Vig 94, Astrup Vig solgt for 725.000 kr.

Boligen overtages af Søren Meldgaard Mailund og Sheila Maria Mailund Sørensen den 15. april. Køberen har betalt 725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.083 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 540.000 og boligen er derfor handlet til 34% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 60 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 2.843 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Skive

Eskovvej 17, Eskov solgt for 660.000 kr.

Boligen overtages af Charlotte Bastrup den 23. april. Køberen har betalt 660.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 8.049 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 670.000 og boligen er derfor handlet til 1% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 82 kvm. og er opført i 1985. Grunden er på 818 kvm.

Lyngvej 17, Sæbygård Feriecenter solgt for 460.000 kr.

Boligen overtages af Laila Neergaard Jepsen og Michael Kankelborg den 28. marts. Køberen har betalt 460.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 5.111 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 610.000 og boligen er derfor handlet til 25% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 90 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 4.283 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Skive

Roslevvej 21, Jebjerg solgt for 280.000 kr.

Boligen overtages af Daniel-Costel Damian den 26. marts. Køberen har betalt 280.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 2.154 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 570.000 og boligen er derfor handlet til 51% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 130 kvm. og er opført i 1964. Grunden er på 791 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Skive

Guldkysten 1, Thorum solgt for 195.000 kr.

Boligen overtages af F.S Boligudlejning ApS den 17. april. Køberen har betalt 195.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 1.789 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 370.000 og boligen er derfor handlet til 47% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 109 kvm. og er opført i 1968. Grunden er på 800 kvm.

Boligen er solgt af Huseksperten

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk